Aktivitetsplan 2018-2019

Aktivitetsplan 2018-2019 2018-03-03T09:38:43+00:00
  2019 opdateret d. 08-01-2019
105.-06. januar
38th AIK International Tournament 2019
05.-06. januarHr. liga runde 9+10, da. 8+9
05.-06. januarHr. 1. div. runde 9+10, da. 8+9
212.-13. januar
12.-13. januarEBT Brunswick Ballmaster OpenFinaland
12.-13. januarVest Old Boys/Girls stævne 3 Herning Bowlinghal
12.-13. januarØst Old Boys/Girls stævne 4Glostrup Bowling Center
12.-13. januarBKO Marsters (UR 5)Brønderslev
319.-20. januar
30th Irish Open Championships in association with Storm
19. januar Hr. liga runde 11
19. januar Hr. 1. div. runde 11
20. januarJFT 3. rundeDiv. haller
20. januarØst Cup Herrer runde 2Næstved Bowling Center
19.-20. januarUngdomsliga runde 5 - 6
426.-27. januar
26.-27. januarDM TrioWorld Cup Hallen
502.-03. februar
02.-03. februarHr. liga runde 12+13, da. 10+11
02.-03. februarHr. 1. div. runde 12+13, da. 10+11
609.-10. februarVinterferie 1. weekend
09. februarLP 2. runde VestBowl N Fun, Vejle
09.-10. februarLP ØstGlostrup Bowling Center
716.-17. februarVinterferie 2. weekend
16.-17. februarNettosamling UngdomKIF Kolding
16.-17. februarVest Regionalmesterskab OldisBowl n Fun, Viby
16.-17. februarØst Regionalmesterskab OldisWorld Cup Hallen
823.-24. februar
18th YET open International Scratch Youth Tournament
24. februar-03. martsHammer Bronzen Schietspoel Tournament 2019Holland
22.-24. februarTræner 2KIF Kolding
23.-24. februarHr. liga runde 14+15
23.-24. februarHr. 1. div runde 14+15
902.-03. marts
SOFT 2019 - Rock n´Bowl Open
01.-03.martsYET Køge Youth Masters (UR 6)Køge Bowling Center
1.-3. martsNettosamling UngdomKøge Bowling Center
24. februar-03. martsHammer Bronzen Schietspoel Tournament 2019Holland
03. martsJFT Semifinale DamerVejle - Brønderslev
03. martsJFT Semifinale HerrerHobro - Vejle
03. martsØst Cup Herrer runde 3 - Øst Cup Damer runde 2Bowlernes hal, Grøndal
02. martsVest Regionalmesterskab Open Trio Senior, Fyn-Ærø-LangelandOdense Bowlinghal
1009.-10. marts
4th Miami Low Cost 2019
Arthur´s 13th Senior Open
3rd Tournament International Team 4
08.-10. martsUDMIkke placeret
10. martsLP 3. rundeOdense Bowlinghal
09.-10. martsVest Bredde stævneHjørring - Vejle
1116.-17. marts
16.-24. martsBrunswick Euro ChallengeTyskland
16.-17. martsHr. liga runde 16 + 17, da. 12+13
16.-17. martsHr. 1. div. runde 16 + 17, da. 12+13
1223.-24. marts
16.-24. martsBrunswick Euro ChallengeTyskland
23.-24. martsVest Regionalmesterskab Mix UngdomHerning Bowlinghal
23.-24. martsØst Regionalmesterskab Trio Open UngdomHaslev Bowling Center
23-24. martsVest Old Boys/Girls stævne 4 Master Bowl, Randers
23.-24. martsØst Old Boys/Girls stævne 5Bowlerneshal, Gørndal
29.-31. martsTræner 1KIF Kolding
1330.-31. marts
30. martsJFT FinaleBowl N Fun, Viby
30. martsØst Cup finaleBallerup Bowling
31. martsLandspokal finalerKøge Bowling Center
30.-31. martsUngdomsliga runde 7 + 8
1406.-07. april
06.-07. aprilVest Regionalmesterskab Mix Senior, JyllandBowl N Fun, Viby
06. aprilVest Regionalmesterskab Mix Senior, Fyn-Ærø-LangelandOdense Bowlinghal
06.-07. aprilØst Mix SeniorLanes & Lounges, Tårnby
06.-07. aprilKalles Cup (UR7)Herning Bowlinghal
1513.-14. aprilPåskeferie 1. weekend
13.-22. aprilEuropean Youth Championships 2019Østrig
13.-14. aprilØst Old Boys/Girls stævne 6Køge Bowling Center
1620.-21. aprilPåskeferie 2. weekend
EBT 7th Alsasce Senior
13.-22. aprilEuropean Youth Championships 2019Letland
1727.-28. april
EBT 6th BC Strangers International
27. april (lørdag)Hr. 1. Liga enk. 18, da. Liga enk. 14 (sidste)
27. april (lørdag)Hr. 1. div. enk. 18, da. 1. div. enk. 14 (sidste)
1804.-05. maj
04. majØst Old Boys/Girls stævne 7World Cup Hallen
1911.-12. maj
Liga slutspilWorld Cup Hallen
11. majOprykningsspil fra 2. div. Vestukendt hal
11. majUngdomsliga neutral runde 9
12. majUngdomsliga slutspil
2017.-19. majStore bededag
17.-19. majDM Single/DoubleLøvvang Bowling Center
2125.-26. maj
25. majDBwF repræsentantskabsmøde
25. majØst / Vest årsmøder
24.-26. majTræner 1KIF Kolding
26. maj Bat, bowl and skateØst
2201.-02. juniKristi himmelfartsdag (30. maj)
30. majØst Bykamp - Malmø World Cup Hallen
30. majØst Bykamp mod Skåne UngdomMalmø, Sverige
30. maj - 1. juniYET FinaleBowlernes hal, Grøndal
2309.-10. juniPinse
10.-21. juniEuropean Men Championships 2019Tyskland
2415.-16. juni
10.-21. juniEuropean Men Championships 2019Tyskland
27th Malta Open 2018
15.-16. juniRanking FinaleOdense Bowlinghal
14.-16. juniTræner 2KIF Kolding
2522.-23. juni
Balkan Challenge
ESBC 2019Italien
2629.-30. juni
ESBC 2019Italien
VÆLG HJEMMESIDE
Bliv på bowlingsport
DBwF-øst
DBwF-vest