Sæt gang i klubbens SOCIALE aktiviteter

Sæt gang i klubbens SOCIALE aktiviteter – SAMMEN ? – hver for sig

Corona har påvirket vores sport og gjort det svært for os at samles som klub. Som frivillig i klubben kan det være vanskeligt at holde fanen højt og vedblive med at få nye ideer til, hvordan kontakten til medlemmerne og engagementet blandt de øvrige frivillige kan fastholdes.

En konkret idé til jer

En konkret idé til at sætte gang i klubbens SOCIALE aktiviteter – SAMMEN ? – hver for sig – er at arrangere lege og quizzer sammen – online. Det kan fx være en Kahoot-quiz, bankospil, en kridt sutskoene-leg eller noget helt fjerde.

Læs hvordan I let og hurtigt kan arrangere klublege og quizzer sammen – online.

Andre klubinitiativer

Desuden kan I finde yderligere inspiration til sjove og udviklende klubaktiviteter i en corona-tid i DIF’s ‘Hold dampen oppe i en coronatid’-pakke.

Nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev for at modtage de seneste nyheder, kommende konkurrence og meget mere direkte i din indbakke.