Aktivitetsplan

//Aktivitetsplan
Aktivitetsplan 2019-11-27T13:41:40+01:00
2019opdateret d. 27-11-2019
30. november-1. december
30. novemberHerrer liga + 1. div. runde 7
30. november-1. decemberUngdomsliga runde 1 + 2
07.-08. december
07. decemberØst Cup 1. runde herrerØst
07. decemberØst Cup 1. runde damerØst
14.-15. december
14.-15. decemberHerrer liga + 1. div. runde 8 + 9
14. decemberDamer liga + 1. div. runde 7
21.-22. december
20.-22. decemberBowlingskole 3Odense Bowlinghal
28.-29. december
2020
04.-05. januar
26. dec. – 05. januar38th AIK International Tournament 2019Sverige
04.-05. januarHerrer liga + 1. div. runde 10
04.-05. januarUngdomsliga runde 3 + 4
4. januarJFT 3. runde Herrer – 2. runde Damer
11.-12. januar
04.-12. januarBrunswick Ballmaster OpenFinaland
11.-12. januarBKO Masters (UR5)Brønderslev
11.-12. januarVest Old Boys/Girls stævne 3Herning Bowlinghal
11.-12. januarØst Old Boys/Girls stævne 4Glostrup Bowling Center
11. januarFællesmøde klubber i VestViby, kl. 12:30 – 17:00
18.-19. januar
12.-19. januar30th Irish Open Championships in association with StormIrland
17.-19. januarDM TrioLøvvang Bowling Center
25.-26. januar
25.-26. januarHerrer liga + 1. div. runde 11 + 12
25.-26. januarDamer liga + 1. div. runde 8 + 9
25.-26. januarØst Mix Trio UngdomCecilie´s, Herlev Bowling
1.-2. februar
24. jan. – 02. februarEuropean Senior Championships in ViennaØstrig
1.-2. feburaNettosamling UngdomOdense Bowlinghal & Simgolf Center
02. februarØst Cup Runde 2. herrerØst
08.-09. februarVinterferie 1. weekend
16th Track International af Vidy
08.-09. februarHerrer liga + 1. div. runde 13 + 14
08.-09. februarDamer liga + 1. div. runde 10 + 11
15.-16. februarVinterferie 2. weekend
1.-2./8.-9./14.-16. februar18th YET open International Scratch Youth TournamentHolland
15.-16. februarVest mesterskab Old Boys/GirlsBowl n Fun, Vejle
15.-16. februarØst mesterskab Old oys/GirlsKøge Bowling Center
22.-23. februar
16.-23. februarHammer Bronzen Schietspoel Tournament 2020Holland
22.-23. februarØst Old Boys/Girls stævne 5Bowlerneshal, Grøndal Bowling
22. februarJFT semifinaler Herrer/Damer
29. februar-1. marts
SOFT 2019 – Rock n´Bowl Open
29.februar-1. martsTræner 1KIF-Kolding
29. februar-1. martsLP hovedrunde + finale Damer
01. martsØst Cup runde 3 herrerØst
01. martsØst Cup runde 2 damerØst
07.-08. marts
4th Miami Low Cost 2019
Arthur´s 13th Senior Open
3rd Tournament International Team 4
01./06.-08. martsKøge Youth Masters (UR6)Køge Bowling Center
06.-08. martsNettosamling UngdomKøge Bowling Center
07.-08. martsBrutto herrersamling
07. martsDamer liga + 1. div. runde 12
07.-08. martsVest BreddestævneHjørring Bowling Center
08. martsVest BreddestævneBowl n Fun, Vejle
14.-15. marts
14.-15. martsDM Ungdom
14.-15. martsHerrer liga + 1. div. runde 15 + 16
21.-22. marts
21. martsDbwF RepræsentantskabsmødeINGEN KAMPE HER
14.-22. martsBrunswick Euro ChallengeTyskland
22. martsJFT finale herrer/damerBowlinghallen Viborg
22. martsØst Cup finalerundeØst
28.-29. marts
27.-29. martsØst MixWorld Cup Hallen
28.-29. martsVest MixHerning Bowlinghal
28.-29. martsUngdomsliga runde 5 + 6
04.-05. aprilPåskeferie 1. weekend
29. marts 03.-05. aprilYET Schweiz
04.-05. aprilVest Old Boys/Girls Stævne 4Løvvang Bowling Center
04.-05. aprilØst Old Boys/Girls stævne 6Køge Bowling Center
11.-12. aprilPåskeferie 2. weekend
04.-13. aprilEuropean Youth Championships 2020Holland
18.-19. april
7th Alsasce Senior
18.-19. aprilHerrer liga + 1. div. runde 17 + 18
18.-19. aprilDamer liga + 1. div. runde 13 + 14
25.-26. april
6th BC Strangers International
25.-26. aprilKalles Cup (UR7)Herning Bowlinghal
25.-26. aprilNetto damesamlingLøvvang Bowling Center
25.-26. aprilLP hovedrunde + finale Herrer
02.-03. maj
02. majØst Old Boys/Girls Stævne 7World Cup Hallen
02. majungdomsliga 7. runde
03. majungdomsliga slutspil
08.-10. majStore bededag
08.-10. majDM Single/DoubleWorld Cup Hallen
16.-17. maj
16.-17. majLiga SlutspilletLøvvang Bowling Center
16. majVest 2. div. Herrer
23.-24. majKristi himmelfartsdag (21. maj)
21. majBykamp – Malmö Bowlingklubbars FöreningMalmö, Sverige
21. majBykamp – Skåne UngdomWorld Cup Hallen
23.-24. majNetto damesamlingLøvvang Bowling Center
21.-23. majYET Finale
30.-31. majPinse
30. majWorld Cup Kval finale
06.-07. juni
5.-7 juniTræner 1Kolding
06. juniRanking FinalenOdense Bowlinghal & Simgolf Center
07. juniLederseminarINGEN AKTIVITETER HER
13.-14. juni
27th Malta Open 2018
03.-14. juniEuropean Woman Championships 2020Løvvang Bowlinghal
13.-14. juniØst-Vest match ungdomOdense Bowlinghal
20.-21. juni
Balkan Challenge
ESBC 2020Berlin
27.-28. juni
ESBC 2020Berlin