To doubler videre ved VM + 50

//To doubler videre ved VM + 50

Så er der spillet indledende i double, og begge herrer doubler er gået videre, John Guldbæk/Michael Sørensen som nr. 5 og Lars Nielsen/Kenneth Ankerdal som nr. 8.

Matchplay er berammet til d. 21. november kl. 10 (dansk tid kl. 7), men de ændrer hele tiden på skemaet, så ingen ved om tiderne passer.

Hvis de kommer i top 2 af de 4 hold, går de videre til 1 series kvartfinale som spilles samme dag kl. 13 (dansk tid kl. 10).

Damerne kæmpede lidt med banerne og slutter som nr. 22, 57 kegler fra cuttet.

Leaderboard > | Livestreaming > | Tidsplan >

Facebook nyt

1 måned siden

𝐃𝐄𝐋 𝐎𝐆 𝐃𝐎𝐍𝐄́𝐑: 𝐈𝐍𝐃𝐒𝐀𝐌𝐋𝐈𝐍𝐆 𝐓𝐈𝐋 𝐕𝐌 𝐈 𝐁𝐎𝐖𝐋𝐈𝐍𝐆 𝟐𝟎𝟐𝟑 ‼️🇩🇰👉🏼 sponsor.me/deafbowling Hjælp det danske bowlinglandshold med at erobre medaljer til døve-VM i Tyskland d. 1.-12. august! 🎳Hvert bidrag - uanset størrelse - kan gøre en kæmpe forskel! Med din støtte kan vi give vores atleter de bedste forudsætninger for at præstere på allerhøjeste niveau og besejre verdens bedste nationer. 🏆Giv et bidrag og støt Danmarks døvelandshold i bowling i jagten på VM-medaljer! 🥇#bowling #donation #sponsor #bahsimplant #høreapparater #cochlearimplant #deafsport #deafsportdk #døvesport #sportmedhøretab #døvelandshold #høretab #hørehæmmet ... Se mereSee Less
Se på Facebook

Oprettet af | 2021-11-19T19:08:48+01:00 19. november 2021|VM|